حمام و سرویس بهداشتیخانه و آشپزخانه

راهنمای خرید فلاش تانک (بهترین) در بازار ایران + 16 مدل

فلاش تانک ها یکی از وسایل کاربردی در سرویس بهداشتی ها و حمام هاست به دلیل اینکه آب شهری از فشار کم برخوردار است. فلاش تانک ها در مدل های مختلف از جنس پلاستیک یا فلز هستند و هر کدام ظاهر زیبا و شیکی را دارند و در دکوراسیون سرویس بهداشتی بسیار شیک به نظر می رسند. فلاش تانک ها با ذخیره آب و باز کردن ناگهانی دریچه خود، حجم زیادی از آب را روانه توالت ها می کنند و عمل شستشوی آن را به نحو احسن انجام می دهند. در این راهنمای خرید به شما کمک می کنیم تا بهترین فلش تانک مورد نظر خود را باتوجه به نیاز خود با بهترین قیمت و کیفیت خریداری نمائید. پس در ادامه با ما همراه باشید…

در انتهای این پست میتوانید پرفروش ترین انواع فلاش تانک های پیشنهاد شده ما را مشاهده نمایید.

فلاش تانک ها چگونه عمل می کنند؟

فلاش تانک ها به این گونه عمل می کنند که ابتدا مخزن آن ها از آب پر می شود و سپس با کشیدن طناب آن ها و یا فشار دکمه تخلیه آب ، دریچه نگهدارنده آب حرکت کرده و آب با فشار زیادی تخلیه می گردد. این روش مشکل فشار کم آب را در توالت ها از بین می برد. فلاش تانک حتی در مکان هایی که با کاهش فشار آب مواجه نیستند نیز مورد استفاده قرار می گیرند. فلاش تانک در گذشته بیشتر روی توالت فرنگی نصب میشد اما نصب آن در توالت های تخت نیز فراگیر شده است.

استفاده از فلاش تانک ها چه مزیت هایی برای ما دارند؟

استفاده از فلاش تانک ها، مشکلات بهداشتی و پزشکی را کاهش می دهند و در مصرف آب صرفه جویی می شود و هم چنین از رشد باکتری ها جلوگیری می کنند.

فلش تانک ها به طور کلی چند نوع اند؟

فلش تانک ها به طور کلی 6 نوع اند که در ادامه هر یک را به طور اختصار توضیح می دهیم.

1- فلاش تانک مدل ساده

این نوع مدل ها از قدیمی ترین و معمولی ترین فلاش تانک ها به حساب می آیند. در این نوع فلش تانک ها، آب موجود در مخزن از طریق یک اهرم یا به صورت پدال ریخته می شود. صدای ایجاد شده توسط این نوع فلاش تانک ها می تواند آزار دهنده باشد، اما به طور کلی جریان زیادی وجود دارد. همچنین ، در این مثال، سطح آب را با توجه به نیاز خود انتخاب نمی کنید و این باعث هدر رفتن آب می شود. تعمیر و تعویض این نوع فلاش تانک ها بسیار سهل و آسان است.

فلاش تانک1-کالا نقد

👈برای مشاهده با کیفیت ترین فلاش تانک ها را با قیمت مناسب کلیک کنید! + خرید آسان👉

2- فلاش تانک مدل آنتی باکتریال

فلاش تانک مدل آنتی باکتریال ساختار منحصر به فردی ندارد و فقط مواد ضد باکتری در تمام سطوح محفظه فلاش مخزن استفاده می شود. همه مدل های ساده، دو زمانه و … می توانند ضد باکتری باشند. استفاده از این مدل باعث افزایش سطح سلامتی در سرویس بهداشتی شما می شود.

3- فلاش تانک مدل دوگانه (دو زمانه)

این نوع فلاش تانک به گونه ای ساخته شده اند که مخزن فلاش ‌تانک به دو قسمت کوچک و بزرگ تقسیم ‌شده و خروجی هر کدام از این دو قسمت نیز جداگانه قابل تنظیم است. با استفاده از فلاش تانک های دوگانه کاربر می تواند به فراخور نیاز در هر بار استفاده خود یکی از دکمه‌ های کوچک یا بزرگ را فشار دهد. این روش سبب می شود حجمی زیاد از آب شربی که قرار است تبدیل به فاضلاب شود ، ذخیره‌ سازی ‌شود. برای مثال، یک مخزن فلاش دو زمانه را با 4 و 8 لیتر تصور کنید. اگر نیاز به تخلیه زیاد دارید، می توانید با فشار دادن دکمه 8 لیتری از حجم کامل آب استفاده کنید. در غیر این صورت نیاز شما با دکمه تخلیه 4 لیتری برطرف می شود و بقیه آب هدر نمی رود. این مدل ها حدود 50 تا 70 درصد در مصرف آب صرفه جویی می کنند.

بنابراین فلاش تانک‌های دوزمانه یا دوگانه، بهترین فلاش تانک برای صرفه جویی50 تا 70 درصدی در آب مصرفی است. این فلاش تانک ها نسبت به فلاش تانک های ساده قیمت بیشتری دارند.

فلاش تانک2-کالا نقد

4- فلاش تانک مدل روکار

این نوع از فلاش تانک ها را در بیشتر خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد و همان فلاش تانک معمولی است که روی دیوار نصب می شود. مخزن فلاش سطحی مشکلی در تعمیر و تعویض ندارد و در هر زمان براحتی قابل برداشت و نصب است. با این حال ، به زیبایی فلاش مخزن داخلی نیست و ممکن است مشکلات دیگری مانند سر و صدا و فضای اضافی داشته باشد.

5- فلاش تانک مدل توکار

این مدل فلاش تانک ها بهترین انتخاب برای دیزاین و جلوه هر چه بهتر سرویس های بهداشتی است. فلاش تانک مدل توکار برای فضاهای کوچک بسیار مناسب است زیرا مخفی است. در واقع، مخزن فلاش در داخل دیوار قرار دارد و فقط دکمه آن از بیرون قابل مشاهده است.

نصب این فلاش تانک مستلزم از بین بردن بخشی از کاشی و صرف وقت و هزینه زیاد است، بنابراین بهتر است این کار را قبل از پنجره های ساختمان انجام دهید.

مهمترین مزیت این فلاش تانک ایجاد نمای لوکس و مدرن و اشغال نکردن فضای اضافی است. شایان ذکر است این عیب است که در صورت خرابی تعمیر سیفون داخلی می تواند منجر به تخریب کاشی شود.اما، در مدلهای جدید این مشکل برطرف شده و امکان عیب یابی از طریق کانال پشت دکمه فراهم شده است.

6- فلاش تانک مدل اتوماتیک

این مدل ها بیشتر در توالت فرنگی استفاده می شود. در این مدل بدون نیاز به تماس دستی، بلافاصله پس از باز شدن درب توالت آب تخلیه می شود. استفاده از این مدل برای مکانهای عمومی که نیاز به بهداشت بیشتری دارند بسیار توصیه می شود. این فلاش تانک ها که معمولا قیمت بالاتری نسبت به انواع قبل دارند ، در زمان باز و بسته شدن درب توالت به طور خودکار شروع به فعالیت می کنند و حجم معینی از آب را استفاده می کنند. این سیستم می تواند منجر به مصرف بهینه آب به میزان ۴۰% درصد شود.

پارامتر های مهم برای خرید فلاش تانک مناسب چیست؟

در ذیل به فاکتور های مهم قبل از خرید فلاش تانک اشاره می کنیم که شامل 10 نکته است می پردازیم.

1. نوع فلاش تانک

با توجه به مدل های گفته شده اقدام به خرید فلاش تانک مورد نظر خود کنید.

2. توجه به اندازه محصول

قبل از خرید نهایی، حتما ابعاد فلاش تانک را با فضای موجود در سرویس بهداشتی تان را چک کنید.

3. جلوگیری از رشد و انتقال آلودگی‌

اگر می خواهید از سلامت و بهداشت در سرویس های بهداشتی ایرانی و فرنگی خود اطمینان حاصل کنید، حتما فلاش تانک های آنتی باکتریال را انتخاب کنید.

4. کارکرد مناسب در شستشوی توالت و نصب آسان

حجم مخزن و میزان آبگیری را کنترل کنید و نوع نصب توکار یا روکار را قبل از خرید بررسی کنید.

5. دوام بالا در طول زمان استفاده

به کیفیت و استحکام مواد استفاده شده در بدنه و لوله توجه کنید. یک فلاش تانک با کیفیت بخرید و کاملا از دردسر تعمیر یا تعویض این دستگاه ها خلاص شوید. به یاد داشته باشید که هرچه کیفیت محصول بالاتر باشد ، قیمت آن نیز بالاتر است، اما از طرف دیگر، عمر دستگاه برای شما بیشتر است.

6. قابلیت نصب آسان

در هنگام خرید به نحوه نصب فلاش تانک نیز توجه کنید. در این راستا، این مدل از فلاش تانک ها را می توان به دو دسته مختلف تقسیم کرد. یعنی توانایی نصب یک سطح توکار و یا روکار تقسیم شده.

7. حجم مخزن

یکی دیگر از فاکتورهای مهم هنگام تهیه یک مخزن آب خوب باید در نظر گرفتن حجم مخزن است، شما باید حجم مورد نیاز خود را نیز در نظر بگیرید و همچنین فشار آب محل کار یا زندگی خود را انتخاب کنید تا مدل مناسب خود را انتخاب کنید.

8. صرفه جویی در مصرف آب

برای صرفه‌جویی در مصرف آب و کاهش هزینه صورتحساب دوره‌ای آب، از مدل‌های دوزمانه یا دوگانه استفاده کنید تا مقدار خروجی آب را طبق نیاز تعیین کنید.

9. به رنگ و ظاهری فلاش تانک توجه کنید

اهمیت زیبایی و حفظ هارمونی در فضای سرویس بهداشتی را جدی بگیرید. انتخاب رنگ در این زمینه به سلیقه و نظر شما خریداران عزیز نیز بستگی دارد. با این حال، پیشنهاد می کنیم هنگام خرید حتماً در رنگ دیوارها، کاسه توالت و همچنین توالت خود زاویه چشم داشته باشید و بر روی مخزن فلاش انتخاب کنید. که رنگی متناسب با آنها دارد.

سوالات متداول در مورد فلاش تانک

بهترین برند فلاش تانک کدام ها هستند؟

بهترین مارک های موجود در بازار فلاش تانک ایران، فلاشت تانک محک، فلاش تانک ایمن آب، فلاش تانک ایران و برند قهرمان است.

از معایب فلاش تانک توکار چند مورد را نام ببرید؟

از معایب فلاش تانک توکار می توان به قیمت بالاتر آن نسبت به مدل های روکار و عدم دسترسی آسان به آن جهت تعمیرات اشاره کرد.

خُب، تا اینجای کار با انواع و اقسام فلاش تانک و ویژگی های آنها آشنا شدید و مطابق سلیقه‌ی خود به خوبی می دانید که کدام یک را انتخاب کنید. امیدواریم راهنمای خرید و مقایسه امروز در دسته بندی خانه و آشپزخانه / حمام و سرویس بهداشتی برای خریدی رضایت بخش، به شما کمک کرده باشد. شما می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه هر نوع سوال و نظر خود را با ما در میان بگذارید. متشکریم که برای مطالعه این مقاله وقت گذاشتید. در ادامه برای کمک به خریدی بهتر چند مدل پرفروش را گردآوری کرده ایم که بد نیست مقایسه آن ها را ببینید. محصولاتی که توانسته اند با کیفیت قابل توجهی رضایت خریداران خود را جلب کنند. دوستان عزیز هم چنین توجه کنید که با کلیک روی تصویر یا دکمه زیر هر محصول، می توانید تصاویر و اطلاعات بیشتری درباره آن محصول به دست بیاورید.

معرفی 16 مدل از پرفروش ترین فلاش تانک ها

درحال دریافت محصولات منتخب ...

راهنمای خرید فلاش تانک (بهترین) در بازار ایران + 16 مدل - javawait

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *