حمام و سرویس بهداشتیخانه و آشپزخانه

17 نمونه بهترین حوله با کیفیت (ارزان قیمت) + راهنمای خرید

بهداشت فردی برای هر انسانی واجب است. برای اینکه بهداشت فردی مطلوبی داشته باشیم باید دست و صورت خود را بشوییم و چند روز یکبار یا هر روز به حمام برویم. حوله یکی از چند وسیله ضروری برای استحمام و به طور کلی خشک کردن قسمت های مختلف بدن است. بیشتر ما وقتی برای خرید حوله راهی مغازه ها می شویم، خیلی درباره خریدمان فکر نمی کنیم؛ یک مغازه مشخص را در ذهن می آوریم و راهی همانجا می شویم، قیمت ها را بررسی می کنیم و حوله ای را که از نظرمان رنگ و طرح مناسبی دارد، می خریم. حتی گاهی حوله مان را با کاشی های حمام و صندل هایی که داریم هماهنگ می کنیم و در بیشتر مواقع بعد از چند بار استفاده از حوله می بینیم که حوله زبر شده و به پوست بدنمان آسیب می زند. در حالی که برای خرید حوله حمام نکته های بسیار مهم دیگری مانند کیفیت حوله ها، اندازه و ماندگاری شان باید در نظر گرفته شود  بنابراین در این راهنمای خرید به شما کمک می کنیم تا بهترین حوله حمام یا دست و صورت را باتوجه به نیاز خود با بهترین قیمت و کیفیت از فروشگاه های معتبر اینترنتی خریداری نمائید. پس با کالا نقد همراه باشید…

در انتهای این پست میتوانید پرفروش ترین انواع حوله های پیشنهاد شده ما را مشاهده نمایید.

حوله چیست؟

حوله در لغت نامه دهخدا نیز به معنی دستارچه یا دستمال معنی شده است. در واقع حوله پارچه‌‌ای نرم و لطیف است که برای خشک کردن صورت یا بدن از آن استفاده می‌کنند. البته در هر خانه‌ای به فراخور حال اهالی منزل، چند مدل حوله وجود دارد. معمولا یک روی پارچه های حوله‌ای پرزهای نرمی دارد که آب بدن را به راحتی به خود می گیرد و بدن را خشک می نماید و آب گیری حوله به مرغوبیت آن بستگی دارد، هرچه مرغوبتر آبگیری آن بهتر.

👈برای مشاهده بهترین حوله ها را کلیک کنید + لیست قیمت👉

حوله ها چند نوع اند؟

حوله ها به طور کلی 6 نوع اند که در زیر همه آنها را به طور اختصار توضیح می دهیم.

1- حوله دست و صورت 

در زمان خرید حوله دست و صورت باید به جنس آنها توجه ویژه ای داشت. چرا که با پوست حساس صورت هستند. ترجیحا لطیف ترین جنس را برای حوله دست و صورت خود انتخاب کنید. حوله های دست و صورت پنبه ای مناسب ترین گزینه برای خشک کردن دست و صورت هستند.

حوله1-کالا نقد

2- حوله استخری

حوله های استخری اغلب ابعاد کوچکی داشته و به جهت لزوم حمل و نقل آنها به صورت سبک تولید می شوند. البته عده ای تمایل دارند حوله استخرشان به صورت پالتویی و پوشیدنی باشد. در انتخاب حوله سلیقه و راحتی الویت دارد.

حوله2-کالا نقد

3- حوله تن پوش و پالتویی

این نوع حوله ها به نام حوله پوشیدنی شهرت دارند. حوله تن پوش تقریبا تمامی نواحی بدن را در بر می گیرند. به همین علت با نام حوله لباسی از آنها نام می برند. لازم به یادآوری برای خوانندگان عزیز این است که بعد از استفاده از حوله تن پوش بهتر است آن را در داخل حمام آویزان نکنید. به این دلیل که حوله نمدار است و شما آن را آماده کرده‌اید برای تجمیع قارچ و باکتری. لازم است بعد از هربار استفاده آن را به شکل مناسبی  درجایی که جریان هوا وجود دارد، خشک نمایید. و بعد از چندین بار استفاده حوله شسته شود. 

حوله3-کالا نقد

4- حوله عروس داماد

حوله عروس داماد اساسا به صورت ست تولید و عرضه می شوند که شامل تن پوش، حوله دست و صورت و اکثر اوقات حوله استخر هم هستند. ست حوله عروس و داماد همان طور که از نامشان پیداست در بین زوج های جوان محبوبیت دارند. این حوله همان حوله های روبدوشامبر هستند توسط عروس و داماد خریداری می شوند. البته حوله روبدوشامبر به صورت تکی هم عرضه می شود. در واقع حوله عروس و داماد تفاوت چندانی با حوله های تن پوش ندارند.

حوله4-کالا نقد

5- حوله آشپزخانه

حوله آشپزخانه کاربردی ترین نوع حوله بر خلاف ظاهر معمولی و نسبتا کوچکشان هستند. علاوه بر ظاهر زیبایی که به آشپزخانه می بخشند در مواقع اضطراری نیز به کمک صاحب آشپزخانه می آیند.

حوله5-کالا نقد

6- حوله یکبار مصرف 

حوله یکبار مصرف همان حوله های مورد استفاده در سالن های زیبایی و هتل ها هستند. کیفیت این حوله ها تنها در حد یکبار مصرف افت کفایت می کند.

گفتنی است که ضخامت حوله حمام باید مناسب باشد نه خیلی نازک و سبک و نه خیلی ضخیم و سنگین. باید پرزهای مناسب با ضخامت و وزن مناسب باشد تا استفاده از آن راحت باشد.

حوله6-کالا نقد

👈ارزانترین حوله ها را اینجا ببینید! + خرید اینترنتی👉

هنگام خرید حوله به چه نکاتی باید دقت کنیم؟

جنس

اولین نکته که در هنگام خرید حوله باید دقت داشته باشیم جنس آن است.

برای تهیه حوله ۳ نوع پنبه وجود دارد که در زیر هر یک را به اختصار توضیح می دهیم.

پنبه استاندارد؛ کیفیت، عمر و جذب رطوبت کمتری دارد.

پنبه های مصری رشته های بلندتری دارند، جاذب بیشتر رطوبت هستند و علاوه بر همه این مزایا از بقیه انواع پنبه ها نرم تر هستند.

پنبه های سوپیما در کشور آمریکا کاشته می شوند، رشته های کوتاه تری از بقیه دارند اما نسبت به نوع مصری ماندگارترند.

نکته ای که باید توجه کرد این است که پنبه مصری و سوپیما در برچسب شناسنامه حوله به همین نام ها Egyptian and Supima دیده می شوند در حالی که پنبه استاندارد به نام صددرصد پنبه –Cotton ۱۰۰ دیده می شود.

همان طور که خود شما هم متوجه شده اید، تفاوت اصلی بین این ۳ نوع جنس حوله بیشتر از هر چیز در نرمی و لطافت آنها و ماندگاری شان است.
تمام حوله های باکیفیت نرم و لطیف هستند و تا حدی با لمس کردنشان احساس می کنیم مخمل زیردست هایمان قرار گرفته است. اگر حوله ای که خریده اید زبر است و هنگام استفاده از آن احساس خشکی می کنید، باید بدانید اصلا کیفیت مناسبی ندارد.

وزن

دومین نکته در هنگام خرید حوله که باید به آن توجه کنید وزن آن است. جنس حوله های حمام شاید در ظاهر خیلی شبیه یکدیگر باشد اما کافی است دستی بر آنها بکشید و کمی سبک و سنگینشان کنید تا ببینید تفاوت از زمین تا آسمان است. گاهی بعضی از حوله های حمام وزنی شبیه یک فرش دارند و زبر هستند. این مشخصه می تواند خیلی راحت به شما اخطار بدهد که « این حوله، حوله مناسبی نیست و از مواد خوب و باکیفیت تهیه نشده است. »

حوله ها بیشتر از پارچه های معروف به پارچه حوله ای تهیه شده اند؛ پارچه هایی با سطح برآمده شبیه بافت های روی زبان که چند هزار برابر بزرگ شده است. این پارچه های حوله ای در واقع زنجیره های به هم پیچیده پنبه هستند. هر چقدر این زنجیره های به هم پیوسته و فشرده پنبه ای بیشتر باشد، قدرت جذب آب و رطوبت حوله ای که انتخاب کرده اید، بالاتر و کیفیت بالاتری هم خواهد داشت. شاید با خودتان فکر کنید در معرض انجام کار سختی قرار گرفته اید در حالی که اصلا این طور نیست و می توانید برای بررسی تراکم پنبه های حوله به راحتی این کار را انجام دهید؛ قسمتی از لایه خارجی حوله را بین انگشتانتان فشار دهید تا بتوانید گره های پنبه را به راحتی ببینید.

این گره ها در یک حوله مناسب و باکیفیت آنقدر زیاد هستند که با این کار شما نمی توانند فاصله زیادی از یکدیگر بگیرند و هر چقدر هم که شما بخواهید آنها را از همدیگر دور کنید، همچنان در نزدیکی هم قرار می گیرند؛ در حالی که در حوله های بی کیفیت، اینگونه نیست و گره های پنبه کاملا از همدیگر فاصله می گیرند که این نشان می دهد این حوله جاذب خوبی برای رطوبت و خیسی نیست.

اندازه

سومین نکته در هنگام خرید حوله که باید به آن توجه کنید اندازه آن است. اندازه حوله های حمام شبیه یکدیگر نیست. حتی حوله های حمامی که دوخت ندارند و گاهی حوله های استاندارد هم برای قدبلندها یا آنها که اضافه وزن یا قد کوتاهی دارند، کوچک و بزرگ می شود.
برای قدبلندها و کسانی که اضافه وزن دارند، حوله های باز یا صفحه ای مناسب تر است چون می توان آنها را کوچک و بزرگ کرد اما به شرطی که هنگام خرید به طول و عرض آنها دقت کنید. این حوله ها برای افرادی که تحمل وزن و گرمای حوله های تن پوش را ندارند هم پیشنهاد می شود.

قیمت

آخرین نکته در هنگام خرید حوله که باید به آن توجه کنید قیمت آن است. نمی توان این نکته را نادیده گرفت که گاهی همه معیارها در خرید منتهی می شوند به قیمت! حوله های باکیفیت قیمت بسیار بیشتری نسبت به حوله های بی کیفیت دارند. برای حل این مشکل به جای خرید یک حوله ارزان می توان ۲ کار انجام داد:
۱ – منتظر زمانی شد که قیمت حوله ها تخفیف می خورد.
۲ – کمی بیشتر صبر و پول جمع کرد تا حوله ای باکیفیت و مناسب خرید.
یادتان باشد اگر حوله با کیفیت تری خریداری کنید، زمان طولانی تر و با حس بهتری می توانید از آن استفاده کنید.

سوالات متداول در مورد حوله

در هنگام شست و شوی حوله باید به چه نکته اساسی توجه کرد که حوله آسیب نبیند؟

به عنوان یک قاعده‌ی کلی همیشه به یاد داشته باشید که حوله‌ها را با استفاده از مواد شوینده‌ی ملایم و در دمای ۳۰ تا ۶۰ درجه سانتیگراد بشویید.

حوله های پالتویی چه جنس هایی دارند؟

 حوله های پالتویی انواع جنس ها را دارند که عبارتند از : حوله پنبه ای، حوله‌ی پنبه‌ای-پلی استر، حوله‌ی zero twist، حوله‌ی بامبو، حوله‌ی ابریشم و ساتن، حوله‌ی نایلونی

خُب، تا اینجای کار با انواع و اقسام حوله و ویژگی های آنها آشنا شدید و مطابق سلیقه‌ی خود به خوبی می دانید که کدام یک را انتخاب کنید. امیدواریم راهنمای خرید و مقایسه امروز در دسته بندی خانه و آشپزخانه / حمام و سرویس بهداشتی برای خریدی رضایت بخش، به شما کمک کرده باشد. شما می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه هر نوع سوال و نظر خود را با ما در میان بگذارید. متشکریم که برای مطالعه این مقاله وقت گذاشتید. در ادامه برای کمک به خریدی بهتر چند مدل پرفروش را گردآوری کرده ایم که بد نیست مقایسه آن ها را ببینید. محصولاتی که توانسته اند با کیفیت قابل توجهی رضایت خریداران خود را جلب کنند. دوستان عزیز هم چنین توجه کنید که با کلیک روی تصویر یا دکمه زیر هر محصول، می توانید تصاویر و اطلاعات بیشتری درباره آن محصول به دست بیاورید.

معرفی 17 مدل از پرفروش ترین حوله ها

درحال دریافت محصولات منتخب ...

17 نمونه بهترین حوله با کیفیت (ارزان قیمت) + راهنمای خرید - javawait

بهترین حوله های پیشنهادی ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *