بهداشت خانگیکالا های سوپرمارکتی

بهترین نوع شوینده لباس چیست؟ + خرید + قیمت 20 مدل

وقتی در راهروهای یک فروشگاه زنجیره ای به دنبال شوینده لباس برای خرید هستید، مورد بمباران مواد شوینده لباس از انواع مختلف قرار می گیرید. آنها پودرهای لباسشویی، مایعات، قرص ها، نرم کننده ها و موارد دیگر خواهند بود. دانستن اینکه کدام یک را بخرید می تواند مشکل باشد. انواع مختلف مواد شوینده لباس فقط رایحه‌های متفاوتی را ارائه نمی‌دهند، بلکه همه آنها متفاوت عمل می‌کنند، برای مثال، برخی از ماشین‌های لباسشویی مانند ماشین‌های لباسشویی درب از جلو، فقط با انواع خاصی از مواد شوینده به طور موثر عمل می‌کنند. بنابراین، دانستن تفاوت بین انواع مواد شوینده لباسشویی بسیار مهم است.

در انتهای این پست می توانید پرفروش ترین شوینده های لباس پیشنهاد شده ما را مشاهده نمایید.

تنوع مواد شوینده لباس ممکن است در ابتدا کمی طاقت فرسا به نظر برسد، به همین دلیل است که بسیاری از افراد فقط به یک برند پایبند هستند و حتی اگر ماشین لباسشویی متفاوتی تهیه کنند، آن را تغییر نمی دهند. اما باید به دقت به بسته بندی نگاه کنید تا مطمئن شوید که بهترین شوینده لباس را برای خود تهیه می کنید.

اگر مواد شوینده لباسشویی شما به سرعت تمام می شود، احتمالاً به این دلیل است که از نوع نامناسبی برای ماشین لباسشویی خود استفاده می کنید یا از بهترین چرخه شستشو برای مواد شوینده خود استفاده نمی کنید. برخی از مواد شوینده برای کار با شستشو با دمای خاص طراحی شده اند.

بسیاری از سوپرمارکت ها نیز مارک های شوینده لباس که سود زیادی برای آنها دارند معرفی می کنند، اما آیا آنها بهتر از مارک های معروف هستند؟ واقعاً هیچ پاسخی برای آن وجود ندارد، بنابراین حتی با راهنمای مفید ما، ممکن است لازم باشد چند نوع مختلف شوینده را آزمایش کنید تا ببینید کدامیک بهترین نتایج را به شما می‌دهد. بیایید نگاهی به انواع اصلی مواد شوینده بیندازیم.

شوینده پودر، مایع و قرص لباسشویی؛ کدام بهتر است؟

مواد شوینده لباسشویی به سه شکل اصلی پودر، مایع و قرص لباسشویی وجود دارد، اما چه تفاوتی دارد و بهترین استفاده از آن ها چیست؟ خب، بیایید هر یک را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم و ببینیم تفاوت آنها در چیست.

👈برای مشاهده بهترین شوینده های لباس کلیک کنید + ارزان ترین قیمت👉

پودر لباسشویی

شوینده های پودری رایج ترین نوع مواد شوینده هستند و عموماً مقرون به صرفه ترین گزینه هستند، اگرچه این بستگی به برندی دارد که می خرید. پودرهای لباسشویی بیولوژیکی همچنین دارای یک عامل سفید کننده هستند که برای از بین بردن لکه های سخت خوب است و همچنین می تواند به حفظ رنگ لباس های سفید کمک کند.

پودرهای لباسشویی همچنین می‌توانند در فرمول‌های بهینه‌سازی شده مخصوص برای شستشوی رنگی نیز عرضه شوند. پودرهای لباسشویی در اندازه های مختلفی وجود دارند و می توانند انواع زیادی از لکه های روزمره را از بین ببرند و به طور کلی یک انتخاب همه کاره خوب هستند.

با این حال، باید هنگام استفاده از پودر لباسشویی دقیق باشید، زیرا اگر از پودر لباسشویی خیلی کم یا بیش از حد استفاده کنید، می تواند باعث سرریز شدن آب شود یا تمیز کردن کافی را انجام ندهد. پودر لباسشویی همچنین می تواند رسوب کند و به کشوی مواد شوینده ماشین لباسشویی شما بچسبد، بنابراین مطمئن شوید که به طور مرتب آن را بررسی و تمیز کنید.

شوینده لباس1-کالا نقد

مایع و ژل لباسشویی

مایعات و ژل ها در حال تبدیل شدن به یک انتخاب به طور فزاینده ای برای خانواده های مدرن هستند، آنها تمیزتر از پودر هستند و می توانند در لباس های رنگی و سفید و مشکی بسیار خوب عمل کنند. آنها همچنین حاوی ماده سفید کننده نیستند و در کشوی مواد شوینده شما جمع نمی شوند.

مایعات و ژل ها نیز برای لباس های ظریف بسیار مناسب هستند و شستشوی ملایم تری نسبت به پودرها یا قرص ها ارائه می دهند. برخی نقاط ضعف وجود دارد، اگرچه مایع لباسشویی و ژل ها گران تر از جایگزین های خود هستند و خواص لکه بری آنها می تواند بسیار متفاوت باشد، بنابراین ممکن است لازم باشد مارک های مختلف را امتحان کنید تا ببینید چه چیزی بهترین کار را انجام می دهد.

شوینده لباس2-کالا نقد

کپسول یا قرص لباسشویی

کپسول‌ها و قرص‌های لباسشویی در مقایسه با پودرها و مایعات نسبتاً جدید هستند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به شما در استفاده بهینه از مواد شوینده در هر شستشو کمک کنند. آنها به دست آوردن تعادل مناسب مواد شوینده مشکلی ایجاد نمی کنند و نشان داده شده است که به طور موثر روی لباس های سفید و رنگی خوب عمل می کنند.

آنها در بسته بندی های مختلف با اندازه های مختلف عرضه می شوند، اما می توانند گران باشند، اما از نظر مزایا، می توانید مطمئن باشید که هرگز از مواد شوینده زیاد استفاده نخواهید کرد و از هدر رفتن آنها جلوگیری خواهید کرد. آنها همچنین می توانند در دماهای پایین کارایی کمتری داشته باشند.

شوینده لباس3-کالا نقد

نکات مهمی که هنگام خرید شوینده لباس باید به آنها توجه کرد

پودر، مایع یا قرص؟

وقتی شروع به بررسی گزینه های خود می کنید، احتمالاً بین قرص ها، مواد شوینده مایع و پودر شوینده انتخاب می کنید. کدام یک برای خانه شما بهترین است؟

قرص ها به دلیل راحتی که دارند محبوبیت پیدا کرده اند. همه آنها را می توان برای هر دمای آب استفاده کرد. مواد شوینده مایع ارزانتر از قرص است، اما گرانتر از پودر است. با این حال، قرص ها به اندازه سایر گزینه ها سازگار با محیط زیست نیستند. شوینده‌های پودری برای لکه‌های سخت بهترین هستند و مایع برای لکه‌های قبل از درمان بهتر است. همه چیز بستگی به نیازهای شما دارد.

دوستی با محیط زیست

تاثیر مواد شوینده بر محیط زیست برای بسیاری از افراد عامل بزرگی است. همانطور که در بالا ذکر شد، قرص ها برای محیط زیست عالی نیستند، زیرا بسته بندی آنها زیست تخریب پذیر نیست.

با این حال، توجه به این نکته مهم است که گزینه های سبز اغلب مواد شیمیایی و محلول هایی را که در بیشتر شوینده ها یافت می شود نیست. این بدان معناست که در اغلب موارد، نمی‌توانید با گزینه‌های شوینده استاندارد با لکه‌ها یا بوهای سخت مقابله کنید.

نگرانی های پوست حساس

یافتن بهترین شوینده لباس برای پوست های حساس بسیار مهم است، به خصوص اگر لباس های اعضای خانواده را که دارای آلرژی، اگزما یا مشکلات آکنه هستند می شویید.

گزینه های “رایگان و شفاف” اغلب بهترین گزینه برای یافتن شوینده لباس برای مشکلات پوستی حساس هستند. اینها کاملاً عاری از رنگ و عطر هستند که اغلب باعث ایجاد جوش و سوزش می شوند. اکثر برندها حداقل یک، اگر نه بیشتر، گزینه هایی دارند که “رایگان و واضح” هستند.

لباس های شما چقدر کثیف است؟

پرستاران، مکانیک‌ها، آشپزها و سایر متخصصانی که با مایعات بدن، روغن‌ها، چربی‌ها و موارد دیگر از این قبیل کار می‌کنند، اغلب به گزینه‌های تمیز کردن قوی نیاز دارند.

هنگامی که به دنبال بهترین شوینده برای لباس های کار هستید، می خواهید به انواع مختلف قلیایی ها در محلول ها نگاه کنید. اینها به از بین بردن کثیفی و لکه از مواد در شستشو کمک می کنند. اگر جوش شیرین را در مواد شوینده مشاهده کردید، به این معنی است که بدون شستشو از شر کثیفی خلاص می شود. بوراکس، TSP و سودای لباسشویی قلیایی های سنگین تری هستند که باید به دنبال آنها باشید.

تطبیق پذیری

همانطور که سعی می کنید بهترین مواد شوینده لباسشویی را برای خانواده خود پیدا کنید، احتمالاً می خواهید به دمایی که لباس های خود را در چه دمایی می شویید نگاه کنید. برخی از افراد فقط لباس های خود را در آب سرد می شویند، در حالی که برخی دیگر به شدت دستورالعمل های برچسب های مراقبت را رعایت می کنند.

روشن نگه داشتن رنگ های لباس

هنگامی که به دنبال بهترین مواد شوینده لباسشویی برای رنگ ها هستید، احتمالاً چیزی به نام “روشن کننده های نوری” پیدا خواهید کرد و موادی مانند Intrawite، DMS، Dikaphor، Optiblanc و Tinopal را خواهید دید. اینها لباس شما را بدون استفاده از رنگ روشن می کنند.

اما توجه داشته باشید که آنها لباس ها را درخشان تر نشان می دهند اما برای همیشه روی پارچه باقی می مانند. روشن کننده های نوری آبکشی نمی شوند و ممکن است باعث تحریک پوست یا نگرانی های دیگر شوند، اگرچه هیچ مدرک جدی دال بر مضر بودن آنها وجود ندارد.

لباس های سفید خود را سفید نگه دارید

در بیشتر مواقع، بهترین شوینده برای لباس های سفید، نوعی سفید کننده در آن است. به همین دلیل است که بسیاری از مردم لباس های سفید را از لباس های رنگی جدا می کنند. در غیر این صورت، سفید کننده مقداری یا تمام رنگ را از بین می برد.

گزینه هایی برای سفید کننده ایمن رنگ وجود دارد، و شوینده های مختلف شروع به استفاده از آن به عنوان استاندارد کرده اند. همیشه برچسب را بخوانید و مطمئن شوید که گزینه های سفید کننده ایمن رنگ را پیدا کرده اید تا بتوانید از محو شدن رنگ ها جلوگیری کنید.

از بین بردن بوها

ورزشکاران و افرادی که فعالیت بدنی زیادی را در شغل خود انجام می دهند ممکن است به بهترین مواد شوینده لباسشویی برای بو نیاز داشته باشند تا لباس آنها ماندگاری بیشتری داشته باشد و شاداب بماند.

جوش شیرین یکی از اجزای رایج در مواد شوینده است، زیرا به لباس شما کمک می کند بعد از قرار گرفتن در ماشین لباسشویی بوی تازگی بدهد. همچنین ممکن است موادی مانند بتا سیکلودکسترین (که به دلیل Febreze معروف شد) و اکسیدهای فلزی را بیابید. هر دوی اینها به مولکول های بو می چسبند و به “کشتن” آنها کمک می کنند.

گزینه های بدون رنگ

رنگ های موجود در مواد شوینده واقعاً هیچ هدفی در مورد تمیز کردن لباس شما ندارند. در گذشته، رنگ‌های “آبی” برای کمک به درخشندگی لباس و خلاص شدن از شر هر گونه زردی رایج بود.

خوشبختانه، بسیاری از شرکت‌های لباس‌شویی جایگزین‌هایی پیدا کرده‌اند که به روشن‌تر شدن لباس‌های شما بدون افزودن هیچ نوع رنگی به ترکیب کمک می‌کنند. مطمئن شوید که به دنبال برچسبی هستید که تأیید می کند ماده شوینده “بدون رنگ” است و آماده شستن لباس خود خواهید بود.

معطر یا بی بو؟

مانند رنگ‌ها، عطرها برای برخی از افرادی که سعی می‌کنند از مواد حساسیت‌زا یا مواد شیمیایی اضافی اجتناب کنند، مشکل بزرگی است. و مانند رنگ‌ها، گزینه‌های “بدون بو” در دسترس هستند.

اگر این موضوع برای شما نگران کننده است، حتما به دنبال شوینده هایی باشید که یا گزینه های بدون عطر دارند یا با مواد طبیعی مانند جوش شیرین ساخته شده اند. اینها کمتر احتمال دارد پوست شما را تحریک کنند و همچنان به بوی عالی لباس شما کمک می کنند.

آنزیم برای لکه های سخت

اگر می خواهید مطمئن شوید که از بهترین شوینده لباسشویی برای لکه ها استفاده می کنید، باید آنزیم های موجود در محلول شوینده را بررسی کنید. به دنبال کلمات “لیپاز” و “پروتئاز” باشید.

لیپاز به خلاص شدن از شر هر گونه لکه چربی یا روغنی که ممکن است روی لباس شما باشد کمک می کند. پروتئازها برای شکستن زنجیره های پروتئینی وجود دارند و هر دوی آنها با هم کار می کنند تا بدون توجه به اندازه آنها به از بین بردن لکه ها کمک کنند.

سوالات متداول در مورد شوینده لباس

شوینده های لباس به طور کلی به چند دسته تقسیم می شوند؟

شوینده‌ی های لباس به طور کلی به دو دسته دستی و ماشین لباس‌شویی به‌صورت پودری و مایع تقسیم می شوند.

شوینده های لباس به چند شکل هستند؟

پودر، مایع و قرص

خُب، تا اینجای کار با انواع و اقسام شوینده لباس و ویژگی های آنها آشنا شدید و مطابق سلیقه‌ی خود به خوبی می دانید که کدام یک را انتخاب کنید. امیدواریم راهنمای خرید و مقایسه امروز در دسته بندی کالا های سوپرمارکتی / بهداشت خانگی برای خریدی رضایت بخش، به شما کمک کرده باشد. شما می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه هر نوع سوال و نظر خود را با ما در میان بگذارید. متشکریم که برای مطالعه این مقاله وقت گذاشتید. در ادامه برای کمک به خریدی بهتر چند مدل پرفروش را گردآوری کرده ایم که بد نیست مقایسه آن ها را ببینید. محصولاتی که توانسته اند با کیفیت قابل توجهی رضایت خریداران خود را جلب کنند. دوستان عزیز هم چنین توجه کنید که با کلیک روی تصویر یا دکمه زیر هر محصول، می توانید تصاویر و اطلاعات بیشتری درباره آن محصول به دست بیاورید.

معرفی 20 مدل از پرفروش ترین شوینده های لباس

درحال دریافت محصولات منتخب ...

بهترین نوع شوینده لباس چیست؟ + خرید + قیمت 20 مدل - javawait

بهترین شوینده های لباس پیشنهادی ما

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *