خانه و آشپزخانهشستشو و نظافت

لیست قیمت روز 20 مدل بند رخت {فوق العاده} + راهنمای خرید

خشک کردن با هوا یکی از بهترین گزینه ها برای خشک کردن لباس است. برای استفاده از بند رخت، هر فرد و هر خانواده ای نیازهای متفاوتی دارد. چه نیاز به یک بند رخت جمع و جور برای فضای محدود در خانه چه یک بند رخت با ظرفیت بالا برای خانواده ای که نیازهای زیادی به شست و شو دارند. اگر به دنبال یک بند رخت هستید که بتوانید آن را در آپارتمان خود قرار دهید تا به شما کمک کند لباس های خود را خشک کنید، در جای مناسبی هستید. امروز، ما در این راهنمای خرید به شما کمک می کنیم تا بهترین بند رخت را با توجه به نیاز خود با بهترین قیمت و کیفیت از فروشگاه های معتبر اینترنتی خریداری نمایید. پس با کالا نقد در ادامه همراه باشید…

در انتهای این پست می توانید پرفروش ترین بند رخت های پیشنهاد شده ما را مشاهده نمایید.

تعریف بند رخت

بند رخت وسیله ای است  که می توان روی آن لباس ها را در فضای آزاد یا آپارتمانی به راحتی پهن کرد تا به صورت ملایم لباس ها خشک شوند. جنس بند رخت ها معمولا پلاستیکی یا فلزی می باشند.

بند رخت ها در بازار ایران چند نوع اند؟

بند رخت ها به طور کلی به سه نوع بند رخت تقسیم می شوند که در زیر به آنها اشاره می کنیم.

بند رخت طنابی

این نوع بند رخت ها که از نامش مشخص است همان بندرخت های طنابی شکل است که در فضای آزاد بين دو نقطه در ارتفاع معمولا 1/5 متر بسته می شوند و لباس ها روی آن ها آويزان می شوند.اين نوع بند رخت ها ، به دلیل طول زیاد در همه خانه ها به خصوص آپارتمان ها قابل استفاده نيستند.

بند رخت1-کالا نقد

بند رخت ديواری

این نوع بند رخت ها در هر فضایی می توانید نصب کنید.

👈ارزان ترین بند رخت ها و چوب لباسی ها را اینجا ببینید! + قیمت روز با خرید اینترنتی👉

مزایای بند رخت دیواری

چند رشته ای بودن: یعنی اين بند رخت های دیواری دارای چند رشته هستند که به صورت موازی در کنار يکديگر قرار گرفته اند. در واقع در يک بند رخت به چهار رشته که طول آن 5 متر است ، شما فضايی معادل 20 متر (4*5) را برای آويزان کردن لباس در اختيار داريد.

دارای پیچ کنترل: یعنی از طرفین به وسيله پيچ به ديوار متصل می شوند. بند رخت های دیواری دارای پيچ کنترل هستند که شما می توانید تا بند رخت را با طول دلخواه تنظيم نماييد.

معایب بند رخت های دیواری

برای استفاده از بند رخت های دیواری حتما بايد دو طرف آن ها را به ديوار متصل کنيد.

بند رخت2-کالا نقد

بند رخت ايستاده

بند رخت های ایستاده را روی زمين قرار داده می شوند. بند رخت های ایستاده از دو بخش پايه و شبکه نصب لباس تشکيل شده اند. شما می توانيد در مواقع دلخواه آن ها را باز و لباس های خود را روی آن ها پهن کنید. جنس بند رخت های ایستاده را معمولا از جنس فلز ضد زنگ (استيل) می سازند تا در برابر رطوبت لباس ها دچار زنگ زدگی نشوند. يکی از معايب بند رخت های ایستاده اين است که فضای زيادی را اشغال می کنند. در حالت باز شده گاهی طول آن ها به 2 متر نيز می رسد. از لحاظ قیمت بند رخت های ایستاده قیمت بیشتری نسبت به بقیه بند رخت ها دارند.

بند رخت3-کالا نقد

نکاتی که باید در هنگام خرید بند رخت ها توجه کنید.

ماده تشکیل دهنده بند رخت

از آنجایی که بند رخت ها برای آویزان کردن لباس‌ها استفاده می‌شوند، شما موادی را می‌خواهید که در برابر خوردگی و زنگ زدگی و همچنین کپک زدن مقاومت کند. استیل و فولا ضد زنگ بهترین مواد برای استفاده هستند، و در کنار مقاومت در برابر زنگ زدگی و پوسیدگی، همچنین به اندازه کافی قوی هستند تا بارهای سنگین را تحمل کنند، که برای زمانی که نیاز به شستن لباس های ضخیم و سنگین در طول زمستان، عالی است.

اندازه

اندازه بند رخت شما به اندازه منزل شما مربوط است. مردان مجرد یا آنهایی که فقط با همسر خود زندگی می کنند نباید بند رخت بزرگ انتخاب کنند، اما آن هایی که تعداد افراد خانواده بیشتری دارند به اندازه تعداد لباس هایشان نگاه کنند و در مورد اندازه بند رخت تصمیم گیر کنند. همچنین مهم است که به فضای خانه تان نگاهی بیندازید و ببینید که اندازه رخت بند برای خانه شما مناسب است یا خیر.

ظرفیت وزنی و پایداری

برخی از بند رخت های لباس ممکن است به نظر برسند که می توانند بار لباس را در خود جای دهند، اما باید به حداکثر ظرفیت وزن برای هر بند رخت توجه کنید. سپس، باید در نظر بگیرید که چه لباسی را به آن آویزان خواهید کرد. وزن شلوار جین خیس بیشتر از شلوار خیس است، بنابراین نمی‌توانید تعداد زیادی شلوار جین را خشک کنید. همچنین باید وزن لباس های خیس را به طور یکنواخت توزیع کنید تا از بهم خوردن بند رخت جلوگیری کنید.

سهولت در راه اندازی بند رخت

بسیاری از بند رخت ها را میتوانید به آسانی پهن کنید ولی بعضی از بند رخت ها برای پهن کردنشان به زمان بیشتری  نیاز دارید. بند رخت های  تاشو ساده ترین نوع هستند، اما مطمئن شوید که به راحتی باز و تا می شوند. بند رخت های نصب شده ممکن است نیاز به نصب داشته باشند، اما شما هرگز مجبور نخواهید بود هر بار آنها را پهن کنید.

نکاتی برای استفاده از بند رخت لباس

  • وزن یک لباس خیس که روی میله آویزان شده است می تواند باعث کشش دائمی برخی از لباس ها مانند بافتنی شود. اگر دستورالعمل لباس گفته است که آن را صاف کنید، پس باید یک قفسه داشته باشید تا بتوانید وسایل را صاف بچینید.
  • برخی از اقلام در جایی که روی میله آویزان می شوند، چین خورده می شوند. می توانید این وسایل را به صورت صاف خشک کنید، آنها را روی چوب لباسی آویزان کنید یا به اندازه کافی در خشک کن بیندازید تا چین و چروک آن از بین برود.
  • برخی از اقلام اگر در هوا خشک شوند سفت تر می شوند. همچنین می توان این وسایل را برای مدت کوتاهی در خشک کن انداخت تا سفت شوند.
  • اگر لباس ها خیلی طول بکشد تا خشک شوند، می توانند کپک بزنند یا بوی ترش یا کپک زدگی پیدا کنند. پس حتما آنها را برگردانید تا از هر دو طرف سریعتر و کاملتر خشک شوند. همچنین می توانید تا حدی آنها را در خشک کن خشک کنید و خشک کردن را روی بند رخت لباس، خشک کنید.
  • لباس‌ها را طوری آویزان کنید که قسمت‌های ضخیم‌تر و سنگین‌تر مانند کمربند، دسترسی بیشتری به هوا داشته باشند و شلوغی کمتری داشته باشند. در اکثر بند رخت های لباس، میله‌ها به اندازه‌ای نازک هستند که می‌توانید از سنجاق لباس‌ها برای نگه‌داشتن لباس‌ها استفاده کنید، بنابراین مجبور نیستید آنها را دوبار آویزان کنید.
  • راه دیگر برای کمک به خشک شدن سریعتر لباس این است که بند رخت لباس خود را در یک منطقه گرم قرار دهید.
  • بند رخت لباس را دور از نور مستقیم خورشید، به خصوص از طریق پنجره، نگه دارید تا از رنگ پریدگی لباس ها جلوگیری کنید.
  • مطمئن شوید که وزنه را در دو طرف بند رخت لباس به طور یکنواخت قرار داده اید.

بند رخت4-کالا نقد

سوالات متداول در مورد بند رخت

بند رخت خود را کجا نگه دارم؟

کجا بیشترین فضا را دارید؟ این به شما کمک می کند تا بهترین مکان را برای بند رخت خود پیدا کنید. به یاد داشته باشید، هوا برای خشک کردن لباس ها باید به درستی گردش کند، بنابراین مناسب بودن یک گوشه ممکن است بهترین مکان نباشد. پس از آن، عادت های خود را در نظر بگیرید. آیا اغلب در مکان های جداگانه شستشو و خشک می کنید؟ آیا می خواهید وقتی هوا آفتابی و نسیم است از آن در بیرون استفاده کنید؟ این باید به شما کمک کند تا بهترین مکان را پیدا کنید.

ساده ترین نوع بند رخت لباس برای استفاده چیست؟

بستگی به چیدمان خانه شما دارد. برای کسانی که می توانند یک بند رخت را به دیوار نصب کنند، می توانند به راحتی آن را روی دیوار نصب کنند و به راحتی از آن استفاده کنید. برای کسانی که فضای محدودی دارند و نمی توانند بند رخت دائمی را به دیوارها یا سقف خود نصب کنند، بند رخت ایستاده (تاشو) برای شما بهترین گزینه است.

خُب، تا اینجای کار با انواع و اقسام بند رخت و ویژگی های آنها آشنا شدید و مطابق سلیقه‌ی خود به خوبی می دانید که کدام یک را انتخاب کنید. امیدواریم راهنمای خرید و مقایسه امروز در دسته بندی خانه و آشپزخانه / شستشو و نظافت برای خریدی رضایت بخش، به شما کمک کرده باشد. شما می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه هر نوع سوال و نظر خود را با ما در میان بگذارید. متشکریم که برای مطالعه این مقاله وقت گذاشتید. در ادامه برای کمک به خریدی بهتر چند مدل پرفروش را گردآوری کرده ایم که بد نیست مقایسه آن ها را ببینید. محصولاتی که توانسته اند با کیفیت قابل توجهی رضایت خریداران خود را جلب کنند. دوستان عزیز هم چنین توجه کنید که با کلیک روی تصویر یا دکمه زیر هر محصول، می توانید تصاویر و اطلاعات بیشتری درباره آن محصول به دست بیاورید.

معرفی 20 مدل از پرفروش ترین بند رخت ها

درحال دریافت محصولات منتخب ...

لیست قیمت روز 20 مدل بند رخت {فوق العاده} + راهنمای خرید - javawait

بهترین بند رخت های پیشنهادی ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *