خانه و آشپزخانهحمام و سرویس بهداشتی

راهنمای خرید 17 مدل توالت ایرانی (زمینی) در بازار + قیمت روز

یکی از پر استفاده ترین بخش‌های هر خانه دستشویی است. همه به اهمیت توالت ایرانی در خانه های خود واقف هستیم. یک توالت زمینی (ایرانی) مناسب علاوه بر رعایت اصول بهداشتی باید دوام و راحتی بالایی نیز داشته باشد و در عین حال طراحی و زیبایی چشمگیری داشته باشد و ابعاد آن در تناسب با سرویس بهداشتی شما باشد. اگر فکر می کنید خرید توالت ایرانی (زمینی) مناسب و استاندارد کار آسانی است سخت در اشتباه هستید!! در این راهنمای خرید به شما کمک می کینیم تا بهترین توالت زمینی (ایرانی) استاندارد با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را خریداری نمایید. پس در ادامه با کالا نقد همراه باشید…

در انتهای این پست می توانید پرفروش ترین توالت ایرانی (زمینی) های پیشنهاد شده ما را مشاهده نمایید.

توالت های ایرانی به چند دسته تقسیم می شود؟

به طور کلی توالت های زمینی (ایرانی) به پنج نوع تقسیم می شوند که هر یک را به طور اختصار توضیح می دهیم:

1- آبریز باز یا ریم باز

آبریز ریم باز نوع ساده‌تر آبریز در توالت‌های ایرانی است. این آبریز که بیشتر در توالت‌های قدیمی‌تر وجود دارد، دارای کانال باز و بدون سوراخ‌های منظم است. در این توالت‌های زمینی آب بلافاصله پس از ورود به کانال آبریز به سمت عمق کاسه جاری می‌شود.

توالت ایرانی1-کالا نقد

2- آبریز بسته

این نوع آبریز نوع پیشرفته‌ای از انواع آبریز در توالت زمینی است. در آبریز بسته سوراخ‌هایی در فواصل مشخص در کانال خروجی آب تعبیه شده تا آب، پس از گردش در کانال آبریز، از سوراخ‌ها به‌صورت یکنواخت و آبشاری خارج شود و محیط کاسه را بشوید.

توالت ایرانی2-کالا نقد

3- بدون ریم

این نوع از توالت ایرانی، با ظاهر مسطح و کاسه ی بدون درز، دارای آبریز مخفی است. در توالت ایرانی ریم‌لس کانال آبریز در بدنۀ محصول قرار دارد  و آب با جاری‌شدن در کانال آبریز از پانچ‌های موجود در جلو و عقب محصول خارج می‌شود تا عمق کاسه به خوبی شسته شود.

👈بهترین و باکیفیت ترین توالت های زمینی (ایرانی) را اینجا ببینید! + لیست قیمت + خرید اینترنتی👉

 

4- توالت زمینی طبی

توالت ایرانی(زمینی) طبی نوع جدیدی از توالت ایرانی است که با بدن انسان هماهنگ‌تر است. توالت ایرانی طبی با ایجاد شیبی مناسب در محل قرار گرفتن پا، طراحی می‌شود تا بدن، در هنگام استفاده، در مناسب‌ترین وضعیت قرار گیرد. این شیوه به طراحی طبی یا ارگونومیک معروف است.

توالت ایرانی3-کالا نقد

5- توالت ایرانی تخت

این نوع توالت زمینی (ایرانی) قدیمی ترین مدل سرویس‌های بهداشتی ایرانی است و فشار زیادی را به کمر و زانو وارد می‌کند. در این مدل نشیمن توالت هم راستا با سطح رویی سنگ توالت است.

توالت ایرانی4-کالا نقد

استفاده از توالت زمینی (ایرانی) چه مزایایی دارد؟

  • استفاده از توالت‌های ایرانی خطر ابتلا به بیماری فتق را کاهش می‌دهد.
  • نشستن به روش چمباتمه روی توالت‌های ایرانی، صحیح‌ترین روش برای تخلیه ادرار و مدفوع است.
  • در هنگام استفاده از توالت ایرانی پاها به داخل شکلم کشیده می‌شود و باعث نگهداری از احشای شکمی می‌شود.
  • استفاده از توالت ایرانی در پیشگیری از التهابات و سرطان روده مؤثر است.

7 نکته مهم که قبل از خرید توالت ایرانی (زمینی) باید به آنها توجه کنید.

توالت ایرانی (زمینی) در بازار به صورت طبی و معمولی وجود دارد. از نظر عمق نیز توالت ایرانی در سه نوع تخت، نیم گود و گود یافت می‌شود. برای اینکه بتوانید خرید مناسبی را تجربه کنید، بایستی با فاکتورهای خرید توالت فرنگی آشنا باشید. در ادامه به 7 فاکتور مهم که قبل از خرید توالت ایرانی باید بدانید، اشاره می کنیم.

1- پیچیدگی یا تابیدگی محصولات

محصولات چینی بهداشتی ممکن است، در اثر استفاده از مواد نامرغوب و پخت نامناسب، تاب بردارند و نامتقارن شوند. محصول چینی بهداشتی مرغوب، باید کاملا متقارن باشد. پیچیدگی توالت ایرانی موجب ایجاد اشکالاتی در نصب و عملکرد آن می‌شود.

2- شفافیت لعاب

شفافیت لعاب موجب درخشندگی و زیبایی محصول می‌شود. شفافیت وابسته به استفاده از مواد مرغوب و شرایط پخت مناسب است. وضوح تصویر انعکاسی از یک شیء، معیار مناسبی برای شفافیت محصول است؛ پس، میزان شفافیت لعاب، به‌طور دقیق، از میزان برگشت نور تابیده‌شده به محصول اندازه‌گیری می‌شود. اگر محصولات مختلفی از چینی بهداشتی، زیر نور کافی قرار گیرند شفافیت لعاب آنها با چشم معمولی قابل مقایسه و تشخیص است.

3- سطح صاف و صیقلی

ترک‌های مویی‌شکل، اغلب، با چشم عادی قابل‌مشاهده نیستند و فقط با کشیدن ناخن روی سطح لعاب می‌توان به وجود آنها پی برد. این ترک‌ها ممتد و بلند یا تارعنکبوتی هستند که بر اثر شوک حرارتی یا عدم تطابق ضریب انبساط حرارتی بدنه و لعاب رخ می‌دهد. برندهای معتبر محصولات را، قبل از آزمایش عملکرد و بسته‌بندی، بررسی می‌کنند و محصولات دارای ترک را، به عنوان ضایعات از چرخه خارج می‌کنند.

علاوه‌براین، باعث ایجاد آب‌ماندگی و رسوب جرم و املاح در بعضی محصولات شود.  راه حل، نگاه کردن به محصول از زوایای مختلف یا خریدن برندهای معتبر بازار است.

4- تنوع مدل

بالا بودن تنوع مدل‌های تولیدی یک برند، نشان‌دهندۀ قدرت تولید برند است و در عین‌حال قدرت انتخاب مشتریان را با سلائق مختلف افزایش می‌دهد.

5- بهداشتی‌بودن محصولات

اصلی‌ترین عامل بهداشتی‌بودن محصول، لعاب آن است؛ هنگام خرید توجه کنید که نقاط ترشوی محصول موردنظر لعاب خورده باشد. برندهایی مثل چینی‌کُرد تمام مناطقی از محصول را که در معرض آب هستند، لعاب‌کاری می‌کنند (مثل لبۀ آبریز و خروجی سیفون). همچنین لعاب بهداشتی پخت بهینه و ساختار شیشه‌ای دارد. هنگام خرید می‌توانید مداد یا ماژیک وایت‌برد را روی لعاب بکشید و با دستمال پاک کنید. اگر لکه، بدون برجا گذاشتناثری، پاک شد، سطح لعاب بهداشتی است.

6- بسته‌بندی مناسب

محصولات چینی، ترد و شکننده هستند. بنابراین بسته‌بندی آنها باید طوری باشد که هنگام حمل‌ونقل کمترین آسیب را ببیند؛ به‌ویژه اینکه ممکن است در اثر آسیب، ترک‌هایی در محصول ایجاد شود که در هنگام خرید و نصب قابل‌مشاهده نباشند و به‌مرورزمان موجب شکستن آن شوند.

7- میزان جذب آب

میزان جذب آب طبق استانداردهای بین‌المللی، برای یک محصول چینی باید کمتر از نیم‌درصد باشد. اگر میزان جذب آب در توالت‌های ایرانی و فرنگی، که در تمــاس مستقیم با آلودگی هستند، بالا باشد، باعث تجمع آلودگی، رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها، بوی بد و درنتیجه ایجاد محیطی غیربهداشتی می‌شود. حتی ممکن است جذب آب و انبساط بدنه، در محصول ترک ایجاد کند و به‌مرورزمان چینی را بشکند.

سوالات متداول در مورد توالت ایرانی (زمینی)

بهترین برند های ایرانی در توالت زمینی (ایرانی) کدام ها هستند؟

بهترین برند های توالت زمینی به ترتیب مروارید، مینا و گلسار است.

قیمت توالت زمینی (ایرانی) به چه عواملی بستگی دارد؟

عوامل مؤثر در میزان قیمت توالت فرنگی عبارت‌اند از:

  • طبی و راحت بودن توالت فرنگی
  • ضد جرم و ضد باکتری بودن توالت فرنگی
  • استحکام و دوام توالت
  • مواد سازنده سنگ توالت
  • ابعاد و اندازه توالت
  • نوع برند توالت ایرانی

خُب، تا اینجای کار با انواع و اقسام توالت زمینی (ایرانی) و ویژگی های آنها آشنا شدید و مطابق سلیقه‌ی خود به خوبی می دانید که کدام یک را انتخاب کنید. امیدواریم راهنمای خرید و مقایسه امروز در دسته بندی خانه و آشپزخانه / حمام و سرویس بهداشتی برای خریدی رضایت بخش، به شما کمک کرده باشد. شما می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه هر نوع سوال و نظر خود را با ما در میان بگذارید. متشکریم که برای مطالعه این مقاله وقت گذاشتید. در ادامه برای کمک به خریدی بهتر چند مدل پرفروش را گردآوری کرده ایم که بد نیست مقایسه آن ها را ببینید. محصولاتی که توانسته اند با کیفیت قابل توجهی رضایت خریداران خود را جلب کنند. دوستان عزیز هم چنین توجه کنید که با کلیک روی تصویر یا دکمه زیر هر محصول، می توانید تصاویر و اطلاعات بیشتری درباره آن محصول به دست بیاورید.

معرفی 17 مدل از پرفروش ترین توالت زمینی ها

درحال دریافت محصولات منتخب ...

راهنمای خرید 17 مدل توالت ایرانی (زمینی) در بازار + قیمت روز - javawait

بهترین توالت های ایرانی پیشنهادی ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *