خانه و آشپزخانهشستشو و نظافت

راهنمای خرید 17 مدل بخارشوی {با کیفیت} در سال 1402 + قیمت روز

بخارشوی ها در چند سال گذشته به عنوان یک جایگزین سالم برای تمیز کردن با مواد شیمیایی، شوینده ها و سایر عواملی که می توانند به بدن و محیط زیست ما آسیب برسانند، وارد صحنه شده اند. با استفاده از تنها آب و یک بخارشوی می توانید برای تمیز کردن عمیق و ضدعفونی کردن منزلتان استفاده کنید. این راهنمای خرید بخارشوی اصول اولیه بخارشوی ها، نحوه عملکرد آنها، فناوری پشت سر آنها، نحوه کمک به شما در دستیابی به تمیزی و اینکه کدام مدل ها و مارک ها به بهترین وجه نیازهای خانه تمیز شما را برآورده می کنند را پوشش می دهد.

در انتهای این پست می توانید پرفروش ترین بخارشو های پیشنهاد شده ما را مشاهده نمایید.

انواع بخارشو

بخارشوی ها را می توان برای تمیز کردن سطوح و اشیاء مختلف استفاده کرد، اما برخی از انواع آن برای کارهای خاص بهتر از بقیه هستند. شناخت کاربردها و ویژگی های مختلف چهار نوع بخارشوی اصلی به شما کمک می کند تا مشخص کنید کدامیک برای نیازهای شما مناسب است.

👈پرفروش ترین اتو ها را در تکنولایف ببینید! + قیمت ارزان👉

1-بخارشوی دستی

بخارشوی های دستی کوچک، قابل حمل هستند و در انتهای طیف قیمتی مقرون به صرفه تر برای این نوع لوازم قرار می گیرند.

اندازه جمع و جور آنها کار کردن با آنها را بسیار آسان می کند. این نوع بخارشوی برای از بین بردن لکه های کوچک روی فرش یا تمیز کردن سریع پنجره ها عالی است، اما در تمیز کردن فضاهای بزرگ خیلی کاربردی نیستند. اندازه کوچک و قابل حمل آنها برای پیشخوان ها و مکان های صعب العبور بیشتر از تمیز کردن کف ها مفید است.

2-تی بخارشوی

تی بخارشوی ها در درجه اول برای تمیز کردن کف طراحی شده اند. این نوع بخارشوی که شبیه به یک جاروبرقی است، عمودی است، به راحتی قابل حمل و سبک وزن است. بخارشوی ها معمولاً شامل یک مخزن آب هستند. استفاده از این نوع بخارشوی نه تنها نسبت به یک شوینده سنتی ساده تر است، بلکه در تمیز کردن و ضدعفونی کردن کف شما بسیار کارآمدتر است. در حالی که هر مدل احتمالاً ویژگی‌ها و لوازم جانبی متفاوتی را ارائه می‌کند، اما وجه مشترک همه آنها بخار است که میکروب‌ها، باکتری‌ها و انگل‌هایی را که ممکن است در کمین کف‌پوش‌های شما پنهان شده‌اند، از بین ببرد. از آنجایی که از بخار استفاده می کند، به جای مواد شیمیایی که بعداً به تمیز کردن آنها نیاز دارید، زمان کمتری را برای تمیز کردن کف خود صرف خواهید کرد.

3-بخارشوی سیلندر

بخارشوی سیلندر که گاهی اوقات به عنوان بخارشوی قوطی نیز نامیده می شود، از بخارشوی های بخار و بخارشوی های دستی بزرگتر هستند. از آنجایی که حجم بیشتری دارند، ممکن است نگهداری آنها کمی دشوارتر باشد. با این حال، اجازه ندهید که شما را بترساند، زیرا این نوع بخارشوی در تمیز کردن و ضدعفونی کردن خانه بسیار کارآمد است. اندازه بزرگتر بیشتر به دلیل مخزن بزرگتر آب متصل به آن است. این مخزن بزرگتر به شما این امکان را می دهد که کارهای نظافتی بزرگتر را بدون نگرانی در مورد پرکردن مجدد آن انجام دهید. این نوع بخارشوی اغلب با اتصالات مختلفی برای تمیز کردن سطوح مختلف ارائه می شود و به همین دلیل بسیار متنوع هستند. این تطبیق پذیری به شما این امکان را می دهد از بخارشوی سیلندر برای کف، پیشخوان و حتی چیزهایی مانند پرده و لباس استفاده کنید.

4-بخارشوی مکش دار

بخارشوی های مکش دار از نظر شکل و عملکرد مشابه بخار شوی های سیلندری هستند و فواید بسیاری دارند. این نوع بخارشوی معمولا دارای ویژگی های بسیار متنوعی است که به شما این امکان را می دهد که انواع سطوح و اشیاء را به راحتی تمیز کنید. وجه تمایز اصلی که این نوع بخارشوی را به یکی از بهترین ها برای خرید تبدیل می کند این است که تمیز کردن “خشک” را ارائه می دهد. این قابل توجه است، زیرا از سطوح بالایی از گرما استفاده می کند تا اطمینان حاصل شود که بخار تمام سطوح را تمیز می کند و هیچ آب یا رطوبتی باقی نمی ماند. بخار خشک نه تنها باعث تمیزی بهتر می شود، بلکه در بین صاحب خانه هایی که نمی خواهند منتظر خشک شدن کف خانه خود باشند، ترجیح داده می شود.

بخارشوی1-کالا نقد

👈محبوب ترین بخار شوی ها را اینجا ببینید! + لیست قیمت👉

5 نکته مهم و کاربردی که هنگام خرید بخارشوی باید در نظر بگیرید

اندازه مخزن آب

درست مانند یک اتو ، بخارشوی تنها تا زمانی که آب برای گرم کردن آن وجود داشته باشد به تولید بخار ادامه می دهد. برای بخارشوی های کوچکتر، این اغلب به این معنی است که باید مخزن آب خود را بیشتر پر کنید، احتمالاً در میانه کار تمیز کردن. از سوی دیگر، مخازن بزرگ‌تر عمر طولانی‌تری دارند، اما گرم شدن آن‌ها اغلب بیشتر طول می‌کشد، بنابراین شما منتظر شروع کار هستید. تصمیم بگیرید که کدام را ترجیح می دهید و مراقب مقایسه بین اندازه مخازن آب در مدل های مختلفی باشید که ممکن است در نظر بگیرید. بخارشوی‌ها و بخارشوی‌های دستی معمولاً مخازن کوچک‌تر و زمان‌های گرم کردن کوتاه‌تری دارند. در حالی که بخارشوی سیلندر و بخار دارای زمان‌های بزرگ‌تر و زمان‌های طولانی‌تر بین شارژ مجدد هستند.

هزینه

این که کدام نوع بخارشوی را انتخاب می کنید تأثیر قابل توجهی در محدوده قیمتی که شما به آن نگاه می کنید خواهد داشت. بخارشوی های دستی و تی بخارشوی ها را می توان با قیمت های بسیار مناسب پیدا کرد که سرمایه گذاری هنگفتی به نظر نمی رسد. برخی از مدل‌های بخارشوی سیلندر و مکش دار می‌توانند بسیار گران باشند، اما برای مشاغل مختلف مفید هستند و به طور بالقوه می‌توانند در هزینه‌های شما برای سایر محصولات تمیزکننده صرفه‌جویی کنند و همچنین در درازمدت در وقت شما صرفه‌جویی کنند.

اندازه و وزن

قبل از خرید بخارشوی، حتما به ابعاد و وزن دستگاه دقت کنید. هنگامی که اندازه و وزن کلی را شناختید، به این فکر کنید که آیا مایلید یک کالای بزرگ و سنگین را فشار دهید یا چیزی سبک تر و قابل حمل را ترجیح می دهید. اگر با حمل یا فشار دادن بخارشوی سنگین راحت نیستید، این می تواند مانعی برای استفاده از آن باشد. نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که هر مدلی که تصمیم می گیرید، باید مکانی برای نگهداری آن پیدا کنید. قبل از خرید، مطمئن شوید که فضای مناسب برای بخارشوی در زمان عدم استفاده دارید. بسیاری از صاحبان خانه ترجیح می دهند آن را دور از چشم نگه دارند، مثلاً در کمد، زمانی که از آن استفاده نمی شود. آیا فضای کافی برای آن دارید؟

لوازم جانبی

بیشتر بخارشوی ها دارای چند ضمیمه اولیه هستند که می توانید از آنها بر روی انواع سطوح مختلف استفاده کنید تا به شما در ضدعفونی مناطق مختلف خانه کمک کند. اکثر برندها همچنین لوازم جانبی بیشتری را برای بخارشوی خود ارائه می دهند که می توانید جداگانه خریداری کنید (یا ممکن است با برخی از مدل ها عرضه شود). اگر می‌خواهید بخارشوی همه کاره باشد و بتوان از آن برای تعداد زیادی اقلام، سطوح و فضاها استفاده کرد، پس در نظر داشته باشید که چه ضمیمه‌هایی با هر مدل ارائه می‌شود و همچنین در کنار آن چه چیزی برای خرید در دسترس است. از قبل اطمینان حاصل کنید که هر چیزی که می‌خرید دارای عملکرد یا ضمیمه‌هایی برای تمام انواع کارهای نظافتی است که قصد استفاده از آن را دارید. خرید بخارشوی که به شما اجازه ندهد تمام قسمت هایی که می خواهید را تمیز کنید، چه فایده ای دارد؟

فشار و دما

دو موضوع مرتبط که باید در نظر بگیرید این است که بخارشوی شما چقدر داغ می‌شود و چقدر فشار بخار تولید می‌کند. بخارشوی هایی که دمای بالاتری دارند، بخار خشک کن و فشار بالاتری تولید می کنند که بهداشتی تر است، تمیزی عمیق تری را فراهم می کند، میکروب های بیشتری را از بین می برد و در نهایت کارایی بیشتری دارد. برای پیچیده‌تر کردن آن، دما و سطح فشاری که دستگاه می‌تواند به آن برسد مهم است، اما ثباتی که می‌تواند فشار را در آن نگه دارد نیز مهم است. اگر یک واحد نتواند به طور مداوم سطح دما و فشار را حفظ کند، احتمال کمتری وجود دارد که خانه شما را به همان اندازه که می خواهید تمیز کند. در بیشتر موارد، بخارشوی هایی که دما و فشار بالاتری دارند هزینه بیشتری خواهند داشت، اما اگر تمیز کردن عمیق تر و خشک کن برای شما مهم باشد، هزینه بالاتر در دراز مدت ارزش آن را دارد.

سوالات متداول در مورد بخارشو

قبل از خرید بخارشوی چه چیزهایی باید بدانم؟

یک قانون ساده این است که هر چه دما بالاتر باشد، دستگاه قدرت تمیز کنندگی بیشتری دارد. این برای کاربردهایی مانند از بین بردن آلرژن‌ها، ساس‌ها و باکتری‌ها بسیار مهم است زیرا به گرما بسیار حساس هستند.

هنگام تمیز کردن با بخار آب، کثیفی کجا می رود؟

هنگام تمیز کردن بخار، کثیفی “هیچ جا” نمی رود. در عوض، کثیفی توسط گرمای بخار آب تجزیه می شود، اما در آن منطقه باقی می ماند. برای از بین بردن کثیفی های شل شده از ناحیه، باید آن را به صورت دستی با بخارشوی، پارچه یا جاروبرقی پاک کنید.

بخار شو های دستی برای چه کاری مناسب هستند؟

بخارشو ها در صاف کردن آستین ها و چین های لباس موثر هستند. بخارشو ها بسیار سریعتر از اتوها هستند. بخارشو های لباس دستی از نظر راحتی از اتو ها مناسب ترند زیرا سبک وزن هستند و به فضای کمی نیاز دارند. عیب اصلی بخارشوهای دستی این است که نمی توانید چین ها را روی پارچه فشار دهید.

خُب، تا اینجای کار با انواع و اقسام بخارشو و ویژگی های آنها آشنا شدید و مطابق سلیقه‌ی خود به خوبی می دانید که کدام یک را انتخاب کنید. امیدواریم راهنمای خرید و مقایسه امروز در دسته بندی خانه و آشپزخانه / شستشو و نظافت برای خریدی رضایت بخش، به شما کمک کرده باشد. شما می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه هر نوع سوال و نظر خود را با ما در میان بگذارید. متشکریم که برای مطالعه این مقاله وقت گذاشتید. در ادامه برای کمک به خریدی بهتر چند مدل پرفروش را گردآوری کرده ایم که بد نیست مقایسه آن ها را ببینید. محصولاتی که توانسته اند با کیفیت قابل توجهی رضایت خریداران خود را جلب کنند. دوستان عزیز هم چنین توجه کنید که با کلیک روی تصویر یا دکمه زیر هر محصول، می توانید تصاویر و اطلاعات بیشتری درباره آن محصول به دست بیاورید.

معرفی 17 مدل از پرفروش ترین بخار شو ها

درحال دریافت محصولات منتخب ...

راهنمای خرید 17 مدل بخارشوی {با کیفیت} در سال 1402 + قیمت روز - javawait

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *